Alfabet niemiecki

3  2    31 Datenblatt    blablabla
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 

Alfabet niemiecki

Alfabet niemiecki to absolutna podstawa podstaw nauki języka niemieckiego. Alfabet po niemiecku z wymową pomoże Ci później w poprawnym akcentowaniu i wypowiadaniu niemieckich słówek. Na Fiszkotece znajdziesz pełny alfabet, z dołączonymi nagraniami z wymową liter po niemiecku. Niemiecki alfabet zawiera parę wyróżniających się liter, takich jak u umlaut - ü oraz o umlaut - ö. Jest to dobre ćwiczenie dla osób rozpoczynających swoją przygodę z językiem niemieckim.

Alfabet niemiecki – wymowa

We wszystkich językach, wielkie znaczenie ma akcentowanie. Źle postawiony akcent może czasami nawet zmienić znaczenie danego słowa, a już na pewno sprawić, że będzie ono dziwnie brzmiało. Choć wymowa liter po niemiecku będzie przydatna głównie w przeliterowaniu słów, to jednak daje świadomość tego, jak duże znaczenie mają akcenty. Niemieckie litery nie posiadają specyficznego wyglądu, należą do alfabetu łacińskiego, zatem są nam dobrze znane. Warto jednak się ich dobrze nauczyć, ponieważ standaryzowany wygląd liter prowadzi często do ich błędnego wymawiania.

Niemiecki – alfabet, litery, zdania

Alfabet niemiecki to dopiero początek przygody z tym językiem. Na naszej stronie można rozwinąć wszystkie umiejętności językowe, coraz bardziej ulepszając swój poziom znajomości języka. Polecamy podstawowe zestawy gramatyczne: Odmiana czasownika schlafen czy podstawowe zestawy tematyczne, pozwalające poznawać słowa niemieckie: Zwierzęta po niemiecku. Jeśli jeszcze Ci mało, mamy naprawdę duży wybór kursów językowych, skonstruowanych specjalnie w zależności od poziomu znajomości języka. Możesz jednak szukać poszczególnych lekcji, takich jak: Zwroty i ważne zdania po niemiecku.

Kommentare:

kasia er schrieb: 2011-03-27 09:11:51
całkiem głupia gra ale głupota przyciąga

szczurik er schrieb: 2011-11-14 16:43:55
m a t e u s z

olka2002 er schrieb: 2012-01-02 19:51:29
fajne to jest


Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.