gmina Dębica

 0    9 Datenblatt    karolinawojtal6
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
nawa gminy
Lernen beginnen
Dębica
liczba mieszkańców
Lernen beginnen
24 282 osób (stan na grudzień 2015). Druga co do liczebności wiejska gmina w Polsce.
lokalizacja, rodzaj
Lernen beginnen
gmina wiejska, leżąca w województwie podkarpackim, w powiecie dębickim.
herb
Lernen beginnen
herb auf Polnisch
herb
rozrywka
Lernen beginnen
Gmina Dębica zapewnia swoim mieszkańcom i przyjezdnym moc atrakcji: drewniana "Osada Słowiańska", przypominająca gród z okresu średniowiecza; Centrum Edukacji Ekologicznej z Parkiem Owadów i Pajęczaków; Schronisko Młodzieżowe z figurami dinozaurów naturalnej wielkości; Kompleks Basenów "Nemo".
przyroda
Lernen beginnen
Piękną przyrodę gminy Dębica można podziwiać, korzystając ze ścieżki przyrodniczo - leśnej "Bluszcze". Długa na ok. 4 km ścieżka turystyczna pozwala na odpoczynek oraz poznanie ciekawych przykładów lokalnej flory i fauny.
zabytki
Lernen beginnen
na terenie gminy znajduje się tzw. "Góra śmierci". Jest to miejsce, gdzie znajdował się poligon SS Truppen Ubungs Platz, na terenie, którego utworzono obóz pracy. Obóz w Paszczynie pochłonął ponad 15.000 ofiar w latach 1940-1945.
ciekawostki
Lernen beginnen
Na terenie gminy corocznie odbywa się dużo imprez tematycznych, które ściągają turystów z całej Polski. Do szczególnie ciekawych należą Mistrzostwa Podkarpacia w Płukaniu Złota, Ogólnopolski Spływa Kajakowy rzeką Wisłoka czy Mistorzstwa Mażoretek Polski Południowo-Wschodniej.
strona internetowa
Lernen beginnen
http://ugdebica.pl

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.