Odmiana czasownika FAHREN

4.5  2    6 Datenblatt    dorka19862008
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Deutsch Antworten Deutsch
ich
Lernen beginnen
fahre
du
Lernen beginnen
fährst
er/sie/es
Lernen beginnen
fährt
wir
Lernen beginnen
fahren
ihr
Lernen beginnen
fahrt
sie/Sie
Lernen beginnen
fahren

Fahren - odmiana czasownika

Fahren - odmiana tego, jak i każdego innego czasownika nieregularnego osobom początkującym sprawia niemałe problemy. Oprócz “fahren” (iść po niemiecku) w tym języku występuje jeszcze około 200 innych czasowników. Jak łatwo i sprawnie je zapamiętać? Zazwyczaj nauka ogranicza się do zwykłego powtarzania słówek z tabeli, jednak ten sposób na dłuższą metę jest mało skuteczny. Odmiana czasowników nieregularnych zostanie przez Ciebie najlepiej zapamiętana z fiszkami. Czy to “fahren” odmiana, czy odmiana “essen” - każdy z czasowników zapamiętasz lepiej i łatwiej z fiszkoteką!

Czasowniki nieregularne - niemiecki od podstaw

Jeżeli niedawno rozpocząłeś naukę języka niemieckiego w szkole, to nie zniechęcaj się do niego od razu. Niemiecki to wspaniały i co najważniejsze przyszłościowy język, który warto znać. Jeśli więc odmiana czasownika fahren oraz innych czasowników Ci się nie podoba, męczy Cię i zniechęca do nauki, to lepiej zacznij uczyć się z nami, a nie stracisz zapału. Możesz tylko zyskać! Lekcje Fiszkoteki są darmowe, łatwe w obsłudze i dodatkowo, możesz je tworzyć sam! Zawrzesz w nich, wszystko, co tylko zechcesz. Możesz np. zacząć od fahren po polsku, następnie w drugiej kolumnie wpisać “odmiana fahren” lub odwrotnie. Masz również możliwość dodawania obrazków do swoich lekcji, po to, aby jeszcze lepiej zapamiętać dany czasownik, taki jak fahren.

Poznaj “iść - odmiana” oraz inne czasowniki nieregularne!

Fahren odmiana” to nie jedyna taka lekcja Fiszkoteki. Na naszej platformie znajdziesz odmianę wielu innych czasowników nieregularnych. Zwróć uwagę na odmiana czasownika mohten, odmiana czasownika nehmen, czy odmiana czasownika essen. Wszystkie te lekcje czekają na Ciebie i mamy nadzieję, że okażą się przydatne! Pamiętaj, że korzystając z “fahren odmiana” ułatwisz sobie naukę i być może zyskasz wyższą ocenę ze sprawdzianu! Warto spróbować!

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.