Odmiana czasownika schlafen

5  1    6 Datenblatt    dorka19862008
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Deutsch Antworten Deutsch
ich
Lernen beginnen
schlafe
du
Lernen beginnen
schläfst
er/sie/es
Lernen beginnen
schläft
wir
Lernen beginnen
schlafen
ihr
Lernen beginnen
schlaft
sie/Sie
Lernen beginnen
schlafen

Schlafen - odmiana czasownika

Lekcja "schlafen - odmiana" uczy, jak odpowiednio odmieniać przez osoby czasownik schlafen, więc jeśli niedawno rozpocząłęś naukę języka niemieckiego i czasowniki nieregularne sprawiają Ci duży problem, to nie wahaj się i zacznij naukę z FIszkoteką! Jak wiesz, język niemiecki należy do języków europejskich o największym zasięgu komunikacyjnym. Wiedzą o tym niemalże wszyscy, jednak edukacja językowa Polaków ciągle pozostawia wiele do życzenia. Dopiero najmłodsze pokolenie nie ma już takich oporów wobec języka niemieckiego. Nieco starsi deklarują często niechęć i sporo barier kulturowych. Fiszki pomagają przełamać w sobie te opory, bo są one zestawem pomocy dydaktycznych budujących wiedzę gramatyczną od podstaw, szybko i skutecznie. Fiszki "schlafen odmiana" to kolekcja pierwszej pomocy dydaktycznej. Można je nawet zabrać na spacer, żeby powtarzać każdą z form gramatycznych dotąd, aż zostanie zapamiętana bezbłędnie i raz na zawsze.

Odmiana schlafen w parze?

Fiszki "schlafen odmiana" do nauki języka niemieckiego, jak to z fiszkami bywa, są zbudowane na zasadzie pytań i odpowiedzi. Można więc wykorzystać je w samodzielnej edukacji lub uczyć się w parach. Wówczas pytania i odpowiedzi będą stosowane zamiennie przez obie osoby. Metoda pracy w parach jest nie tylko szybsza i skuteczniejsza, bo naśladuje komunikację językową w naturalnej sytuacji społecznej, ale także działa wspierająco i zapobiega kryzysom motywacyjnym. Nie zostajemy przecież sami z materiałem do przyswojenia. Zatem niech pierwsza osoba zada jako pytanie słowo rodzajnikowe "ich", a druga odpowie jej poprawną formą "schlafe". Taka praca przyniesie najszybsze efekty, a czasem także dużo serdecznego śmiechu, kiedy przyjdzie nam poprawić kolegę lub zauważyć własną pomyłkę. Fiszki "schlafen odmiana" są rozwiązaniem edukacyjnym w każdej konfiguracji, indywidualnej lub grupowej. Po zakończeniu tej lekcji będziecie mogli płynnie przejść do następnych czasowników. Na naszej platformie dostępnych jest wiele lekcji typu odmiana przez osoby. Sprawdź np. odmiana czasownika mochten oraz chyba najbardziej znane niemieckie słowo - odmiana czasownika essen.

Odmiana przez osoby - niemiecki w małym palcu

Opanowanie takich czasowników, jak schlafen czy czasownik nieregularny sein i nauczenie się ich odmieniać może wydawać się, być skomplikowane, jednak po spojrzeniu do naszej lekcji, okazuje się, że obawy były absolutnie bezpodstawne. Odmiana czasowników niemiecki może sprawiać wiele radości, jeśli tylko podejdzie się do tego w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz szybko zapamiętać czasowniki nieregularne na sprawdzian, to nie ma szybszego i przyjemniejszego sposobu niż fiszki.

Kommentare:

Monika199 er schrieb: 2011-12-01 15:34:21
dzieki za pomoc ....

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.