Podróżowanie po Finlandii - różnice kulturowe

 0    12 Datenblatt    VocApp
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
sprzedaż alkoholu
Lernen beginnen
Kiedyś w Finlandii obowiązywała całkowita prohibicja. Kraj ten dalej zmaga się z problemem alkoholizmu, więc ceny alkoholu są bardzo wysokie, a dostęp do niego jest znacznie utrudniony.
salmiakki
Lernen beginnen
Salmiakki (słona lukrecja) ma wyjątkowy, bardzo specyficzny smak, słony, ale też cierpki i ostry jednocześnie. Dodatkowo często wywołuje chwilowe uczucie pieczenia na języku. Składnikiem odpowiedzialnym za specyficzny smak jest chlorek amonu (NH4Cl).
lukrecja
Lernen beginnen
Lukrecja to roślina najczęściej spotykana w postaci czarnych cukierków, żelków lub likierów o mocnym anyżowym posmaku i aromacie.
interakcje społeczne
Lernen beginnen
Finowie raczej nie zaczną konwersacji z obcą osobą na ulicy sami z siebie, ale jeśli turysta spyta ich o coś, będą bardzo uprzejmi i pomocni. Finowie mówią dobrze po angielsku, ale doceniają gdy obcokrajowiec nauczy się podstawowych zwrotów po fińsku.
przestrzeń osobista
Lernen beginnen
W Finlandii przestrzeń osobista jest dużo większa niż w Polsce czy na zachodzie Europy. W autobusach i na przystankach należy zachować odpowiedni odstęp od drugiej osoby, jeśli to możliwe.
sisu jako cecha narodowa
Lernen beginnen
Finowie szczycą się sisu jako swoją narodową cechą, która pozwoliła im przetrwać przez wieki w kraju o niekorzystnych warunkach atmosferycznych, a później podczas długich lat okupacji.
+6 Datenblatt
Die Lektion ist Teil des Kurses
"Fiński w podróży"
(Insgesamt 491 Datenblatt)

Versuchen Sie, die natürlich kostenlos

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.