Państwa Ameryki Południowej

3.7  3    12 Datenblatt    lenka1
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
Argentyna
Lernen beginnen
Buenos Aires
Boliwia
Lernen beginnen
Sucre (siedzibą rządu jest La Paz)
Brazylia
Lernen beginnen
Brasília
Chile
Lernen beginnen
Santiago de Chile
Ekwador
Lernen beginnen
Quito
Gujana
Lernen beginnen
Georgetown
Kolumbia
Lernen beginnen
Bogotá
Paragwaj
Lernen beginnen
Asunción
Peru
Lernen beginnen
Lima
Surinam
Lernen beginnen
Paramaribo
Urugwaj
Lernen beginnen
Montevideo
Wenezuela
Lernen beginnen
Caracas
Znajomość stolic różnych państw to rzecz niezbędna u wykształconego człowieka. Warto je znać nie tylko dlatego, że wymagane jest to w szkole. Warto je znać przede wszystkimdla siebie, by mieć lepszą wiedzę o świecie. Państwa ameryki południowej znajdują się daleko. Z reguły się ich nie zna, a tym bardziej ich stolic. Jeśli tak jest, to najwyższa pora to zmienić.

Państwa ameryki południowej oraz ich stolice

Dzięki fiszkom łatwo można przyswoić sobie, jakie państwo ma jaką stolicę. Warto to wiedzieć, by kiedy usłyszy się nazwę jednej z tych stolic, wiedzieć, gdzie się ona znajduje. Kiedy natomiast usłyszy się nazwę państwa ameryki południowej, od razu przypomni nam się, że to właśnie ten kontynent. Taką wiedzę zapamiętuje się trwale. Trzeba tylko dobrze się tego nauczyć.

Jak fiszki pomogą w nauce?

Każda fiszka to nazwa państwa oraz jego stolicy. Patrząc na fiszki, łatwo jest skojarzyć państwo ze stolicą. Można także posłuchać, jak wymawia się ich nazwy. Poznawszy już państwa ameryki południowej i odpowiadające im stolice, warto sprawdzić swoją wiedzę. Być może okaże się, że jest świetna albo że jeszcze trochę warto się poduczyć. W tym pierwszym przypadku trzeba za jakiś czas wrócić do fiszek i znów się sprawdzić. Zdobytą wiedzę należy utrwalić, a temu służą powtórki. Jeśli jeszcze nie wszystko się pamięta, to nie ma co się zrażać. Zestawy fiszek do nauki stolic państw ameryki południowej ułatwiają ich zapamiętanie. Korzystanie z nich plus chęć nauki plus własne zaangażowanie równa się dobre opanowanie tego zagadnienia.

Kommentare:

adi5983 er schrieb: 2013-09-30 19:28:37
Lubię to!

klaudialukaszewska0 er schrieb: 2023-03-16 20:11:12
nauczyłam się w 10 minut!

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.