Unit 6 Adresowanie koperty

 0    7 Datenblatt    tych2
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Antworten
Vorname
Lernen beginnen
Imię
Familienname
Lernen beginnen
Nazwisko
Straße
Lernen beginnen
Ulica
Harsnummer
Lernen beginnen
Numer domu
Land
Lernen beginnen
Kraj
Postleitzahl
Lernen beginnen
kod pocztowy
Out
Lernen beginnen
Miasto

Adresowanie koperty to nie taka trudna sztuka!

Czasy pisania i wysyłania do siebie listów powoli mijają, następuje era maili i smsów. Nic dziwnego, skoro wysłanie maila czy smsa zajmuje zdecydowanie mniej czasu, a odbiorca otrzymuje komunikat już po kilku sekundach, natomiast szybkość, z jaką dostarczany jest list wciąż, w zależności od odległości, jest niezwykle mała i często na taki list czy paczkę trzeba czekać około kilku dni. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu taki list musi zostać napisany, np. gdy musimy coś przekazać na dużą odległość, albo na maturze - zwykle w języku angielskim lub niemieckim. W tej lekcji nauczysz się, jak zaadresować kopertę po niemiecku.

Jak zaadresować list

Aby napisać list po niemiecku, przede wszystkim potrzebujesz dokładnych danych adresowych odbiorcy, takich jak: imię, nazwisko, ulica, numer domu, kod pocztowy, miasto oraz kraj. Kraj należy wpisać jedynie w przypadku, kiedy wykonujesz adresowanie koperty za granicę. Dane te należy umieścić po prawej stronie koperty. Następnie ważne jest, aby na drugiej stronie koperty w lewym górnym rogu wypisać dane nadawcy (czyli Twoje). Trzeba też pamiętać o zakupieniu znaczka pocztowego.

Adresowanie listu po niemiecku i nie tylko

Jak widać, adresowanie kopert to nie jest trudna sztuka, wystarczy tylko raz powtórzyć sobie informacje z lekcji, aby w pełni sprawnie zaadresować list po niemiecku. Sam język niemiecki jest niezwykle ciekawy i jeżeli chcesz przed napisaniem listu nieco się podszkolić, to kursy Fiszkoteki stoją otworem! Do wyboru masz zarówno darmowe lekcje tworzone przez użytkowników, np. ta opis przyjaciela po niemiecku, czy ta niemiecki - czasowniki nieregularne, jak i kursy prosto od Fiszkoteki - niemiecki w 1 dzień.

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.