gmina Wąwolnica

 0    9 Datenblatt    karolinawojtal6
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
nazwa gminy
Lernen beginnen
Wąwolnica
liczba mieszkańców
Lernen beginnen
4 799 osób, stan na rok 2015.
lokalizacja, rodzaj
Lernen beginnen
Gmina wiejska znajdująca się w województwie lubelskim, w powiecie puławskim.
herb
Lernen beginnen
herb auf Polnisch
herb
rozrywka
Lernen beginnen
Gmina Wąwolica dba, aby zarówno mieszkańcy jak i odwiedzający ją turyści się nie nudzili. Zimą na jej terenie funkcjonują dwa profesjonalne stoki narciarskie (Celejów i Rąblów), natomiast latem atrakcją regionu jest łowisko wędkarskie "Złota Rybka" - nie tylko dla fanów wędkarstwa. Na miejscu można od razu przyrządzić złapane okazy. A na fanów bardziej aktywnego wypoczynku czeka tor quadowy Stanisławka – 8 km. profesjonalnego toru dla quadów, motocykli crossowych i innych pojazdów terenowych.
przyroda
Lernen beginnen
W XIX wiecznym słowniku geograficznych autorzy pisząc o terenach dzisiejszej gminy Wąwolnica nie szczędzą zachwytów: „... przyroda tak hojnie uposażyła pięknością te miejsca, że nikt nie pożałuje trudu kto zwiedzi całą dolinę bochotnicką.” Trudno się z tym nie zgodzić, korzystając niemal z 30 km szlaków turystycznych. Przestaje wtedy dziwić też fakt, że w regionie powstało aż tak wiele gospodarstw agroturystycznych.
zabytki
Lernen beginnen
Miłośnicy historii na pewno docenią bogatą pod tym względem gminę. W najlepszym stanie do dnia dzisiejszego zachował się zespół pałacowo-parkowy w Celejowie i Kęble (gdzie obecnie funkcjonuje tu szkółka jeździecka). Ciekawym punktem programu będą także ogólnodostępne ruiny papierni w Celejowie czy drewniany młyn, którego historia sięga aż wieku XIX.
ciekawostki
Lernen beginnen
Odwiedzając gminę Wąwolnica można wybrać się na przejażdżkę Nadwiślańską Kolejką Wąskotorową, wyjątkową atrakcją w w skali województwa lubelskiego. Liczy ona obecnie ok. 50 km. i 11 stacji kolejowych, a organizatorzy zadbali, aby zabawa nie kończyła się po dojechaniu na miejsce.
strona internetowa
Lernen beginnen
http://www.wawolnica.pl

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.