Potęgi dwójki od 0 do 20

3  2    21 Datenblatt    rafal
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 

Potęgi – potęga wiedzy matematycznej

Potęgowanie jest jedną z trudniejszych sztuk, z którą przychodzi nam się zmierzyć zwykle w wieku gimnazjalnym. Jest to wielokrotne mnożenie liczby przez nią samą np. 2 do potęgi 3 to 2 x 2 x 2. Inaczej mówiąc: Potęgowanie liczb to odwrotność pierwiastkowania, czyli - pierwiastek 3 stopnia z 8 = 2, ponieważ 2 x 2 x 2 to 8. Działania na potęgach, zwłaszcza na początku sprawiają nie lada trudności, dlatego, aby ułatwić sobie zadanie, skorzystaj z tego krótkiego, acz przydatnego zestawu. Omawiane są w nim potęgi liczby dwa.

Potęgi dwójki – dobry wstęp do potęgowania

Aby zrozumieć i oswoić się z potęgowaniem, najlepszym rozwiązaniem jest zacząć od potęgi 2, gdyż jest najprostsza i najłatwiej przyswajalna (potęgi 1 to zawsze 1). Z Fiszkoteką bez problemu zapamiętasz wszystkie potęgi, ponieważ nauka z nami opiera się na nowoczesnej i efektywnej metodzie fiszek. Są one skuteczne nie tylko w przypadku nauki języków, ale nadają się również do nauki każdego innego przedmiotu! Zacznij już teraz, a gwarantujemy, że docenisz, jak szybko i łatwo jesteś w stanie się z nami nauczyć. Dodatkowym atutem tej lekcji jest fakt, iż jest ona całkowicie darmowa. Aby w pełni móc cieszyć się możliwościami Fiszkoteki, zainstaluj naszą aplikację i ucz się wszędzie, gdzie tylko chcesz!

Matematyka z Fiszkoteką

Jeżeli spodobała Ci się nauka z nami, to z pewnością zainteresują Cię również inne lekcje dotyczące matematyki. Na naszej platformie znajdziesz zarówno lekcje podstawowe, traktujące o tabliczce mnożenia, jak i skomplikowane różniczkowanie czy pochodne. Aby ułatwić Ci szukanie, zgromadziliśmy tutaj niektóre z nich. Miłej nauki! Wzory z matematyki - znajdziesz tutaj podstawowe wzory np. na pole koła, trapezu czy ostrosłupa, zamiana jednostek - w tej lekcji dowiesz się więcej o zamianie jednostek, a ta lekcja kwadraty liczb zawiera potęgi do kwadratu liczb od 1 do 30. Jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas coś dla siebie!

Kommentare:

Kinguś er schrieb: 2010-09-27 19:00:51
Bardzo mi się przydało ;) Przydałyby się jeszcze potęgi trójki.

Kinguś er schrieb: 2010-09-27 19:00:52
Bardzo mi się przydało ;) Przydałyby się jeszcze potęgi trójki.

ema670 er schrieb: 2010-10-03 20:19:33
dzieki przydalo sie szkoda ze nie ma jeszcze wiecej poteg ;)dzieki wielkie:*

NIE ZNANY er schrieb: 2011-09-15 13:27:52
przydało się na informaatyke

dragus er schrieb: 2013-09-30 16:36:04
przydało mi się na informatykĘ wielkie dziena :D

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.