Szwajcaria – miejsca do odwiedzenia - Die Schweiz – Plätze zu besuchen

 0    10 Datenblatt    VocApp
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Antworten
Uhren
zegarki
Lernen beginnen
Szwajcarskie zegarki słyną z niezawodności i wysokiej jakości. Przyczyny rozwoju tego rodzaju rzemiosła leżą w religijnych zasadach kalwinizmu. Niedozwolone było noszenie biżuterii, co rekompensowano sobie zegarkami.
Zurich
Zurych
Lernen beginnen
O Zurychu mówi się, że jest jednym z najdroższych miast świata. Warto zajrzeć tu do zabytkowych kościołów, np. Fraumünster, gdzie można podziwiać witraże stworzone przez Marca Chagalla. Położenie nad Jeziorem Zuryskim dodaje miastu uroku.
Wasserfall Rheinfall
Wodospad Rheinfall
Lernen beginnen
Ogromny wodospad Rheinfall na rzece Ren wyróżnia się największym przepływem wody ze wszystkich wodospadów w Europie. Można zbliżyć się do niego na statku, a nawet wejść na skałę znajdującą się na jego środku.
Käse und Schokolade
ser i czekolada
Lernen beginnen
Szwajcaria słynie z wspaniałych serów i pysznej czekolady. Można jej skosztować na przykład w fabryce czekolady Maison Cailler, gdzie warto samemu wziąć udział w jej tworzeniu.
Lauterbrunnental
Lernen beginnen
Dolina Lauterbrunnental zachwyca widokami. Z urokliwymi domkami kontrastują niezwykle wysokie skały po bokach, a w tle górują ośnieżone szczyty W dolinie znajduje się kilkadziesiąt wodospadów.
+5 Datenblatt
Die Lektion ist Teil des Kurses
"Niemiecki w podróży"
(Insgesamt 462 Datenblatt)

Versuchen Sie, die natürlich kostenlos

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.