Zaimki dzierżawcze niemiecki

5  1    9 Datenblatt    masterid
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Antworten
mój (ich)
To mój pies.
Lernen beginnen
mein
Das ist mein Hund.
twój (du)
Gdzie jest twoja praca domowa, Hans?
Lernen beginnen
dein
Wo ist deine Hausaufgabe, Hans?
jego (er)
Auto jego siostry zostało skradzione.
Lernen beginnen
sein
Das Auto seiner Schwester ist gestohlen worden.
jej (sie)
Jej oczy są tak zielone!
Lernen beginnen
ihr
Ihre Augen sind so grün!
jego (es)
Lernen beginnen
sein
nasz (wir)
Podoba się wam nasz dom?
Lernen beginnen
unser
Gefällt euch unser Haus?
wasz (ihr)
Wasze zdanie na ten temat jest bardzo ważne.
Lernen beginnen
euer
Eure Meinung zu diesem Thema ist sehr wichtig.
ich (sie)
Lernen beginnen
ihr
Pani / Pana / Państwa (Sie)
Szanowny Panie Baumann, Pańskie zapytanie zostanie odpowiedziane tak szybko, jak to możliwe.
Lernen beginnen
Ihr
Sehr geehrter Herr Baumann, Ihre Anfrage werden wir möglichst schnell beantworten.

Zaimki dzierżawcze - niemiecki na Fiszkotece

Zaimki dzierżawcze? Niemiecki przedstawia je na swój unikalny sposób. Zacznijmy od tego, czym są. Zaimki dzierżawcze w niemieckim pełnią oczywiście taką sama funkcję jak w języku polskim – służą do opisywania przynależności. Oczywiście nie występuje jeden zaimek dzierżawczy, do każdej osoby przyporządkowany jest jej własny zaimek. I tak do “Ich” przyporządkujemy “mein”, do “Du” - “dein”, a do “Er/Sie/Es” - “sein”. Wbrew pozorom zapamiętać te zaimki nie jest trudno. Jest to dział niemieckiego, który nie będzie sprawiał problemów, więc dobrze jest zacząć naukę właśnie od niego. Lekcja “zaimki dzierżawcze - niemiecki” jest darmowa, co dodatkowo ułatwi Ci podjęcie decyzji o rozpoczęciu kursu!

Poznaj każdy zaimek dzierżawczy - niemiecki czeka!

Lekcje Fiszkoteki zostały skomponowane w taki sposób, aby za darmo móc nauczyć się jak najwięcej. Dlatego w lekcji “zaimki dzierżawcze - niemiecki” do każdej fiszki zostało przyporządkowane zdanie przykładowe oraz nagranie głosowe. Dzięki temu uczysz się szybciej i lepiej zapamiętujesz. Jeśli chcesz odkryć więcej podobnych lekcji, możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki lub sprawdzić te udostępnione przez nas - zaimki pytające - język niemiecki to prosta i szybka lekcja, która pomoże Ci nauczyć się zaimków pytających. Jeżeli więc nie do końca radzisz sobie z ich opanowaniem, koniecznie wypróbuj tę darmową lekcję! Dysponujemy również lekcjami traktującymi o zaimkach osobowych w różnych przypadkach. Sprawdź zaimki osobowe w celowniku lub inną, podobną wersję, dotyczącą jedynie innego przypadku zaimki osobowe w bierniku.

Nauka niemieckiego z Fiszkoteką

Język niemiecki jest obecnie bardzo popularny i jego znajomość to dodatkowy atut, którym warto się pochwalić np. przy ubieganiu się o wymarzoną posadę. Jeżeli więc Twoim marzeniem jest podjęcie pracy, w której ten język jest wymagany, to nie zwlekaj i już teraz zacznij naukę z Fiszkoteką! Nawet, jeżeli znasz już podstawy, możesz znacząco poszerzyć swoją wiedzę dzięki naszej platformie. Jedyne, czego potrzebujesz, to odrobina wolnego czasu i chęci do pracy. Pamiętaj, że nasze fiszki są w formie mobilnej, co znaczy, że możesz z nich korzystać wszędzie i o każdej porze! Świetnie nada się do tego podróż autobusem, pociągiem czy np. czekanie w kolejce. Wykorzystując takie momenty, opanujesz język niemiecki dużo szybciej. Zaczynając od “zaimki dzierżawcze - niemiecki” otwierasz sobie drogę do poznania tego języka w całości. Spróbuj, niczym nie ryzykujesz!

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.