En iyi 10 İtalyan filmi

 0    10 Datenblatt    VocApp
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Türkçe Antworten Türkçe
Ladri di biciclette- Bisiklet Hırsızları (1948) Yönetmen: Vittorio De Sica Oyuncular: Lamberto Maggiorani ve Sergio Leone.
Lernen beginnen
2. Dünya Savaşı sonrası dönemi Roma: Bir süredir işsiz olan Antonio Ricci'nin yeni işi için aldığı bisikleti, bir afişi yapıştırdığı sırada çalınır. Polis yardım etmeyince Antonio ve 10 yaşındaki oğlu Roma'yı karış karış aramaya başlarlar.
La dolce vita- Tatlı Hayat (1960) Yönetmen: Federico Fellini Oyuncular: Marcello Mastroianni ve Anita Ekberg.
Lernen beginnen
Film 60lar İtalya'sının bir portresini çizmektedir. Sosyete gazetecisi Marcello Rubini'nin partilerle geçen tatlı görünen hayatı zamanla onu değiştirir ve yalnızlaşır.
Divorzio all'italiana- İtalyan Usulü Boşanma (1961) Yön: Pietro Germi Oyuncular: Stefania Sandrelli ve Marcello Mastroianni.
Lernen beginnen
Film, Angela isimli bir kadını seven fakat Rosalia ile evli olan Ferdinando'nun karısından kurtulup Angela ile beraber olabilme çabasını anlatır.
Il buono, il brutto e il cattivo - İyi, Kötü ve Çirkin(1966) Yön: Sergio Leone Oyuncu: Clint Eastwood.
Lernen beginnen
Western tarzının en ünlü filmidir. Amerikan İç Savaşı sırasında geçen filmde, 3 ana karakter güzellik, çirkinlik ve insanlığı temsil eder. En meşhur sahnesi Ennio Morricone'nin müziği eşliğindeki düello sahnesidir.
Profondo Rosso- Derin Kırmızı (1975) Yön: Dario Argento Oyuncular: David Hemmings ve Daria Nicolodi.
Lernen beginnen
Film bir yönetmenin gerilim filmlerinden korku filmlerine temel geçişini olan hayatını anlatmaktadır. Filmin meşhur müzikleri progresif rock grubu Globin tarafından yapılmıştır.
Non ci resta che piangere (1984) Yönetmen ve Oyuncular: Roberto Benigni e Massimo Troisi.
Lernen beginnen
1984 yılında Toskana kırsallarında iki arkadaş Mario ve Saverio arabaları bozulunca bir otelde konaklarlar fakat sabah uyandıklarında artık 1984'de değil, 1500'lü yıllarda olduklarını farkederler.
C'era una volta in America- Bir Zamanlar Amerika (1984) Yön: Sergio Leone Oyuncular: Robert De Niro ve James Woods.
Lernen beginnen
Bir roman uyarlamasıdır. New York'ta Yahudi olan David 'Noodles' Aaronson ve arkadaşları isimlerini her yerde duyurmak isteyen gangsterler olarak yetişmiştir. Filmde baş karakterinin çocukluğu, gençliği ve yaşlılığında süre gelen olaylar anlatılmıştır.
Nuovo Cinema Paradiso- Cennet Sineması (1988) Yön: Giuseppe Tornatore.
Lernen beginnen
Ana kahramanımız Salvatore, Sicilya'yı terkedip Roma'ya yönetmen olmak için taşınmıştır. Bir gün Sicilya'dan arkadaşı Alfredo'nun öldüğü haberini alır ve bu haber onu çocukluk anılarına götürür.
La vita è bella- Hayat Güzeldir (1997) Yön: Roberto Benigni.
Lernen beginnen
Bu film; en iyi ana karakter, en iyi yabancı film ve en iyi müzik dallarında 3 Oskar kazanmıştır. Film faşizm dönemi ve Yahudiler'in sürgünü döneminde Guido, Dora ve Giosue'nin başından geçenleri anlatmaktadır.
La grande bellezza- Muhteşem Güzellik (2013) Yön: Paolo Sorrentino Oyuncu: Toni Servillo.
Lernen beginnen
Jep Gambardella, Roma'da partilere ve sosyete toplantılarına giden tiyatro eleştirmeni bir gazetecidir. Jep'in basılmış bir kitabı vardır fakat yeni bir kitap yazmak için çok tembeldir. Bir gün Jep kötü bir haber alır. Eski aşkı Elisa ölmüştür.

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.