Festival ve Karnavallar

 0    5 Datenblatt    VocApp
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage Türkçe Antworten Türkçe
Venedik karnavalı
Lernen beginnen
Ülkenin en bilindik festivalidir ve popularitesi her geçen yıl artmaktadır. Maskeleriyle ünlü karnaval 40 gün sürmektedir. Temeli pagan kültüründe baharı karşılamaya dayanmaktadır.
Befana
Lernen beginnen
Özellikle Roma’da ihtişamla kutlanır. Hristiyan geleneklerine göre, Befana adlı kutsal cadının, Ocak ayının 5’ini 6’sına bağlayan gece ortaya çıkacağına inanılır. Festival boyunca Vatikan, rengarenk olur, insanlar geleneksel orta çağ kıyafetleri giyer.
Portakal Savaşı Festivali (Battaglia delle arance)
Lernen beginnen
Ivrea, Turin'in kuzeyinde küçük bir kasaba. Normalde sakin olan bu yerde yılda bir gün bu çılgın festival düzenleniyor. Herkesin birbirine var gücü ile portakal fırlattığı Portakal Savaşı Festivali'nde tonlarca portakal kullanılıyor.
Il Palio
Lernen beginnen
Il Palio, Siena'da her yıl 2 Temmuz ve 16 Ağustos'da olmak üzere iki kez düzenlenen geleneksel at yarışıdır. Her bir at ve binicisi şehrin Contrada adı verilen 17 semtinden birini temsil eder. Meydan tıklım tıklım bu yarışı izleyen insanlarla dolar.
Ferragosto
Lernen beginnen
İtalya'ya Ağustos ayında bir ziyaret pek tavsiye edilmez zira Ferragosto zamanı caddelerde açık dükkan görmeniz çok zor. Kelime anlamı ise latince 'feriae Augusti'den geliyor, yani 'Augustus'un tatili'.

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.