FISZKI JAKUBA WĘDROWYCZA

 0    20 Datenblatt    paweltkaczyk
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
Józef Paczenko
Lernen beginnen
Pół-kosmita dokarmiający kosmitów i toczący z nimi wojnę pod-domową. Eksporter mleka i jajek do obcych (nie sobie) cywilizacji. Potomek koniopodobnej istoty o genialnej inteligencji, która zmieniła go w pasożyta społecznego na wzór Jakubowy.
Semen Korczaszko
Lernen beginnen
Ambasador carskiej Rosji na ziemiach wojsławickch, przedstawiciel sam nie pamięta jakiego narodu, na uchodźctwie w wyniku Wojny Mandżurskiej. Mieszka w swojej ambasadzie od - też sam do końca nie wie - jakiś stu lat. Ma Jakuba za szczeniaka, ponieważ jest od niego młodszy o 20 lat.
Bardaki
Lernen beginnen
Najgorsze plugawstwo jakie nosiła, nosi i będzie nosić matka ziemia. Gorsi nawet od brakującego ogniwa z Dębinki.
Dębinka
Lernen beginnen
Miejsce, w którym zamieszkuje brakujące ogniwo, czyli... mieszkańcy Dębinki. Jak przypuszczali naukowcy, jest to połączenie małpoludów i ludzi, co daje osoby o twarzach matołów.
Karwowski
Lernen beginnen
Kazał brać czarne kury i robić z nimi złe rzeczy, żeby spowodować inne złe rzeczy u kogoś lub czegoś innego czyli np. u jakiegoś Bardaka. Mieszkał w chlewie, śpał w barłogu a na drzwiach miał dziwną kołatkę w postci jakiegoś rogatego łba. Czarodziej czy nie - za kołnierze nie wylewał i poległ po spożyciu 10 litrów Jakubowego samoogonu.K
Ktulu
Lernen beginnen
Nowy strażnik jednej z włoskich fontann. Strzeże skarbu przed mafią i przy okazji przed wszystko jedno kim. Jakub postanowił zrobić taki przydział lokalowy dla rozweselenia atmosfery w jednym ze wschodniowłoskich miasteczek
Gołąb
Lernen beginnen
Ptak zamieszkujący górne partie budynków mieszkalnym na jednym z warszawskich osiedli. Doskonale nadaje się do spożywania po uprzedniej obróbce cieplnej. Najlepszym narzędziem do upolowania tego ptaka, jest granat ręczny. Przy polowaniu należy bardzo uważać, aby nie zostać przysypanym żelbetonową płytą, która prawdopowodbnie spadnie razem z gołębiami.
Licho
Lernen beginnen
Majdanem. Poległo w niewyjaśniony sposób podczas powrotu Jakuba do domu, kiedy ten był w dokonałym humorze po upojeniu alkoholowym.
Birski
Lernen beginnen
Uj na nic. Wróg mimo woli. Z urzędu po prostu. Zacięcie walczy z Jakubem od lat, raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem.
Hotel Pod Łupieżcą
Lernen beginnen
Pięciogwiazkowy hotel w Uchaniach, głównie dla cudzoziemców, zapewniający wszelakie wygody od spożywania brokułów, które nimi nie są wbrew temu, co imputuje patrzącemu wzrok po przeróżne msze w dolnych partiach budynku. Szczególnie gościnny dla Niemców.
Pikaczu
Lernen beginnen
Żółta wiewiórka, która przyszła do Jakuba w niewiadomej sprawie. Niestety znalazła się w nieodpowiednim miejscu w nieodpowiednim czasie, ponieważ Jakub nie miał akurat czym zakąsić bimbru. Nie wiedział jednak, że wiewiorka pochodzi z Japonii i zamiast zjeść ją na surowo, przypiekł solidnie na ognisku.
Czarownik Iwanow
Lernen beginnen
Stary pierdoła, któremu się wydawało, że umie czarować i zaprzątnął głowę Jakubową na dość długi czas, co ten musiał zmyć ze swojej pamięci solidną ilością Perły Mocnej.
Perła Mocna
Lernen beginnen
Nowość, do której Jakub początkowo podchodził dość nieufnie bo tradycja jest ważna, jednak podniebienie mówiło co innego. Perła zwykła to jednak tradycja, a że stara tradycja to ekstradycja.
Hitler
Lernen beginnen
Ten, co wisiał na słupie w Wojsławicach kilkadziesiąt lat za późno. Jakuba jednak bardzo rozzłościło, że nie poczekano na niego z ostatecznym załatwieniem sprawy. Tą zadrę na honorze, jak wiele innych, Jakub długo zmywał mocnymi środkami czyszczącymi w miejscowej knajpie.
Pryta
Lernen beginnen
Napój wojsławickich Bogów czyli kompot prawie domowej roboty, jednak zdecydowanie sfermentowany. Najlepszym surowcem do produkcji są truskawki. Nie od dziś bowiem wiadomo, że pryta truskawkowa to najlepszy napój energetyczny.
Boruta
Lernen beginnen
Słaby meneger z piekła, który zawsze chciał mieć Jakuba dla siebie, a jak wiadomo Jakub przesady (poza bimbrem, Perła i prytą) nie lubi, spalił mu chałupę razem z inwentarzem. I to wodą.
Baba Jaga
Lernen beginnen
Magda Gessler z wojsławickiego lasu, bo umiała sobie upieć dom z piernika i osadzić go na kurzych golonkach. Jednak Jakiub piernika nie lubił, czyli jak można się domyśleć, domu już nie ma.
Tomasz Olszakowski
Lernen beginnen
Archeolog, czy coś? Generalnie jakiś dziwny i denerwujący. Niektórzy powiadają, że jest nieślubnym ojcem Jakuba po odmładzających zabiegach w wojsławickim SPA a imię jego prawdziwe - Andrzej...
David Duchowny
Lernen beginnen
Nie wiadomo, czy to ksiądz. Wiadomo, że aktor. Wpadł do Wojsławic kręcić Z Archiwum X, ale dostał żółtaczki od miejscowego bimbru i musiał wracać do siebie.
Jakub Wędrowycz
Lernen beginnen
Miejscowy oligarcha alkoholowy, bogacz i terminator w jednej osobie. A że nie lubi rozgłosu, konto ma w słoikach kilka centymetrów pod ziemią, buty Versace zamienił na walonko Stomil Olsztyn, jednak z próżności posiada gadające świnie i myślące orzechy, nie mówiąc o całkiem inteligentym koniu, którego nie raz chciał odkupić Charlie Watts. Jak Rolling Stones stracą perkusistę, to będzie znaczyło, że albo przekroczył granicę cierpliwości Jakuba albo mu się udao, jednak nie wytrzymał pożegnania Jak

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.