Sin Cos Tg Ctg

5  1    12 Datenblatt    Matematyka1
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
sin30(cos60)
Lernen beginnen
1/2
cos30(sin60)
Lernen beginnen
p3/2
tg30(ctg60)
Lernen beginnen
p3/3
ctg30(tg60)
Lernen beginnen
p3
sin45(cos45)
Lernen beginnen
p2/2
cos45(sin45)
Lernen beginnen
p2/2
tg45(ctg45)
Lernen beginnen
1
ctg45(tg45)
Lernen beginnen
1
sin60(cos30)
Lernen beginnen
p3/2
cos60(sin30)
Lernen beginnen
1/2
tg60(ctg30)
Lernen beginnen
p3
ctg60(tg30)
Lernen beginnen
p3/3

Odkryj sin, cos, tg, ctg!

Funkcje trygonometryczne są materiałem z matematyki obowiązującym we wszystkich szkołach. Zwykle uczniowie nie mają problemów z zapamiętaniem i używaniem funkcji. Inaczej wygląda sytuacja z wykorzystaniem wzorów redukcyjnych, które, choć mają ułatwić rozwiązywanie zadań, często sprawiają trudności w początkowej fazie nauki, jaką jest dokładne ich zapamiętanie. Aby poradzić sobie ze wzorami, warto sięgnąć po dodatkową pomoc. Przedstawiamy krótki kurs, w którym poznasz wszystkie wzory redukcyjne funkcji: sinus, cosinus, tangens i cotangens.

Trygonometria - z czym to się je?

Używając prostej definicji o funkcjach trygonometrycznych, można powiedzieć, że są to matematyczne funkcje, wyrażające stosunek pomiędzy dwoma bokami trójkąta prostokątnego względem jego kątów wewnętrznych. Mają szerokie zastosowanie w matematyce, czego zapewne dowiesz się na zajęciach.

Ucz się matematyki na Fiszkotece

Wbrew pozorom, nauka przedmiotów ścisłych przy pomocy fiszek jest możliwa! Przydaje się głównie do nauki wzorów, zapamiętywania potęg, czy tabliczki mnożenia. Dzięki fiszkom również zapamiętanie wzorów redukcyjnych nie powinno być problemem. Jeżeli szukasz też innych zagadnień z matematyki, to zajrzyj koniecznie do tych kursów: geometria analityczna, wzory skróconego mnożenia, wzory - figury płaskie i w przestrzeni.

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.