WZORY Z MATEMATYKI

4  1    11 Datenblatt    Mysiula
mp3 downloaden Drucken spielen überprüfen
 
Frage język polski Antworten język polski
Wzór na pole kwadratu
Lernen beginnen
a2
prostokąta
Lernen beginnen
a*b
trójkąta
Lernen beginnen
a*h\2
rombu
Lernen beginnen
a*h e*f\2
koło
Lernen beginnen
P= Pi r2
trapez
Lernen beginnen
(a+b)*h /2
Granistosłup
Lernen beginnen
objętość V=Pp*H Pole całkowite Pc=2Pp+Pb
Ostrosłup
Lernen beginnen
Objętość V= 1\3 Pp*H Pole Pc=Pp+Pb
Walec
Lernen beginnen
Objętość V=Pi r2*H Pole Pc=2Pi*r2+2Pi*r*h
Stożek
Lernen beginnen
Objętośc V= 1\3 Pi*r2*h Pole Pc= Pi*r2+ Pi*r*l
Kula
Lernen beginnen
Objętość V=4\3*Pi*r2*h Pole Pc=4*Pi*r2

Wzór na pole koła i nie tylko

Matematyka to przedmiot, za którym młodzież raczej nie przepada. Wymaga logicznego myślenia i nie da się jej opanować, zakuwając jedynie regułki. Jednak nie musi być ona koszmarem dla młodych adeptów nauki. Interaktywne fiszki to nowoczesny sposób przyswajania wiedzy, który stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego korzystania z podręcznika. Dzięki Fiszkotece matematyka stanie się łatwa i przyjemna. Znajdziesz tutaj m.in. takie wzory jak: wzór na pole rombu, wzór na pole trapezu, wzór na pole równoległoboku oraz inne równie przydatne wzory matematyczne.

Wzory z matematyki

Każdy uczeń szkoły podstawowej czy liceum musi znać zdecydowanie więcej niż jeden wzór na pole np. a*b, który jest wzorem na pole prostokąta. Ale to nie wszystko. Fiszki pomogą opanować każdy z tych wzorów, dzięki czemu żaden uczeń nie będzie miał kłopotów z wykorzystaniem ich na lekcji matematyki czy na sprawdzianie. Aby przyswoić więcej materiału z matematyki, zajrzyj do naszych innych lekcji, dysponujemy materiałem zarówno z matematyki podstawowej, jak i rozszerzonej. Sprawdź te kursy: zamiana jednostek, wzory na pochodne, 2, 3 potęga i wybierz swój ulubiony!

Figury płaskie i przestrzenne

Geometria nie jest prostym działem matematyki, ale jeśli tylko dobrze opanuje się wzory, może okazać się bardzo ciekawa. Fiszkoteka przedstawia wzory na pola i objętości figur, np. pi r 2, aby mógł z nich skorzystać i nauczyć się ich każdy, kto tego potrzebuje. Początkowo należy zapoznać się z materiałem, a potem najlepiej ustawić losowe wybieranie fiszek. Dzięki temu nauka przebiegnie nie tylko szybko, ale i zakończy się gruntownym opanowaniem wszystkich wzorów.

Kommentare:

mag797 er schrieb: 2013-04-23 20:10:53
Objętość Kuli: 4/3*Pi*r3

Sie müssen eingeloggt sein, um einen Kommentar zu schreiben.